İstanbul'da kürtaj yapan EN İYİ DOKTORLAR için tıklayınız.

Bekarlar kürtaj yaptırabilir mi ?

Bekara kiralık ev yok, damsız girilmez, bekara şu yok, bekara bu yok gibi evli olmayanlara birçok kısıtlamanın yaşandığı ülkemizde bekarlar kürtaj yaptırabilir mi sorusu traji-komik gelebilir size ama hergün birçok genç bayan bunu bize soruyor, evli olmayanlara kürtaj yaptırmak yasak olsaydı herhalde nufus patlaması yaşardık, gebelik sonlandırma işlemi zaten özellikle bekarlara gereklidir, zira evli olanlar şartları zorlayarak bir bebek doğurma konusunda tercih kullanabilirler ama bekar bayanların babasız evlat yetiştirme kararı almaları oldukça zordur, zaten İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemize çoçuk aldırmak için başvuran hastaların %90 kadarını bekar bayanların oluşturuyor olmasıda tesadüf değildir. Ülkemizde halen geçerli olan kürtaj yasalarına göre gebelik sonlandırmada bayanın evli yada bekar olmasına bakılmıyor, daha doğrusu sadece evli ise eş rızası istenir ibaresi yer alıyor, bekar ise kimsede izin alması gerekimiyor, kendisini gebe bırakan kişiden bile izin alma şartı yok, zaten kanunlar sizi kimin gebe bıraktığını nerden bilsin mantık olarak.

Cinsel aktivite yaşayan bekar bir bayansanız en fazla dikkat etmeniz gereken konu gebe kaldığınızda takip etmeniz gereken hamilelik haftasıdır, zira kürtaj resmi gazetede yayınlanmış olan kürtaj kanunlarına göre 10 haftayı geçen gebeliklere müdahale etmek yasaktır ve muhalefet edenlere ağır cezalar söz konusudur, nerdeyse cinayetle yargılanırsınız diyebilirim. Önemli bir noktada şudur ki; gebelik haftası son adet tarihinizden itibaren hesaplanır, yanis zi daha cinsel ilişkiye bile girmeden gebelik başlamış oluyor, en azından hazırlığı başlıyor, kanunlar bu şekilde hüküm veriyor aman dikkat.

Bekarlar kimseden izin almadan kürtaj yaptırabilir dedik ve gebelik haftasının 10 hafatyı geçmemesi gerektiğini ekledik ama gebelik sonladırma yasalarında kürtaj yasağı ile ilgili dikkate alınması gereken bir kriter daha vardır, oda sizin yaşınızdır, 18 yaşını doldurmadı iseniz çocuk olarak kabul edildiğiniz için anne veya babanızdan imzalı bir izin alınarak kürtaj yaptırabilirsiniz, ama 16 yaşınızı bile doldurmadan gebe iseniz anne veya babanızdan izin almak yeterli değildir, bu durum çocuğun cinsel istismarı davasının bir parçası haline gelir ve kürtaj için mahkeme kararı gerekir.
.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj yasası

Kürtaj yasak mı ?

Kürtaj

yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.