İstanbul'da kürtaj yapan EN İYİ DOKTORLAR için tıklayınız.

Kürtaj yasası resmi gazete

Ülkemizde yürürlükte olan kürtaj yasası resmi  gazete ve diğer ulusal basın yayın organlarında çıkıp çıkmadığı hemen hergün soruluyor. Zaten gebelik sonlandırmayla ilgili kanunlar değiştiği zaman mutlaka resmi gazetede yayınlanıyor ama uzun yıllardır aynı kurallar uygulanıyor, kısaca özetlemek gerekirse isteğe bağlı gebelik sonlandırmak için hamileliğinizin 10 haftayı geçmemiş olması gerekir. Ayrıca 18 yaşını doldurmadıysanız anne veya babanızla birlikte gelmeniz gerekecek, onların gelecek durumları yoksa kimlik fotokopilerine kızım ....nın kürtajına izin veriyorum, isim soyad imza şeklinde bir kağıt imzalayıp elinize vermeleri gerekir, o kağıtla tek başınıza gelip kürtaj olabilirsiniz. Ama 16 yaşını doldurmadıysanız ailenizin izin veriyor olmalarıda yeterli olmuyor, kürtaj olmak için ayrıca mahkeme kararı getirmeniz gerekir. Resmi nikahla evli iseniz kürtaj olabilmek için eşinizinde onay vermesi gerekir, ya sizinle birlikte gelecek, yada yukarıdakine benzer bir kağıt yazıp size verecek. Resmi nikah yoksa 10 haftayı geçmediği sürece yaşınızda reşitse kürtaj olma konusunda kimseden izin almazsınız.

Kürtaj yasası 2020 senesindede bu şekilde idi, yardım toplama kanunuda  2019 senesinde aynı resmi gazete sayısında vardı, kürtaj yasası 2020 yılında değişikliğe uğramadı, kürtaj yasası son durumu yukarıda özetledim, kürtaj yasak mı yoksa serbestmi açıkladık, kürtaj yasal mı diye merak ediyorsanız evet diyebiliriz, yasal kürtaj süresi 2020 için 10 haftadır, kurtaj yasak mi net olarak açıkladık.

Kürtaj fiyatları

Avrupa yakası İstanbul Bakırköy'de gebelik sonlandırma maliyetlerinin kaç para olduğunu gebelik haftası göz önünde bulundurularak hesaplamak için kürtaj fiyatları başlıklı yazımı okuyun yada WhatsApp  den 2020 fiyat listemizi isteyin.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Bekaret tamiri ameliyatlarının gerek kalıcı, gerekse geçici olanlarının bütçenize yansıtacağı maliyetin ne kadar olacağı konusunda kızlık zarı dikimi fiyatları başlıklı makalemi okuyunuz.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları

Cinsel organınızda genişleme hissediyorsanız, seksten fazla zevk almamaya başladı iseniz vajinoplasti operasyonu ile hiç cinsel ilişkiye girmemiş darlığa geri dönüş mümkündür, bu konuda maliyetleri görmek için vajina darlatma ameliyatı fiyatları konulu yazımı okuyunuz.

Labioplasti ameliyatı fiyatları

Cinsel organ girişindeki yaprakçık şeklindeki küçük dudaklarda sarkmalar varsa dudak küçültme ve düzenleme ameliyatı ile istediğiniz şekle getirebiliyoruz, bu konuda maliyetler için labioplasti ameliyatı fiyatları başlıklı yazımı okuyunuz.

Kürtaj Sultanbeyli

İstanbul Sultanbeyli ilçesi ve mahallelerinde kürtaj yapılan devlet hastaneleri, özel hastaneler, özel muayenehaneler ve doktorların hangileri olduğu ve kürtaj fiyatları hakkında bilgi almak için kürtaj Sultanbeyli konulu yazımı okuyunuz.Kurtaj yasası resmi gazete yorumları ( sayfalar bölümünde )Kurtaj yasası resmi gazete konusu için site kullanım kuralları ( sayfalar bölümü )

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj yasası

Kürtaj yasak mı ?

Kürtaj

yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.