Kürtaj yasak mı ?

Ülkemizde kürtajın yasak olup olmadığını detaylı olarak anlatmadan önce işinize yarayacak kürtaj fiyatları hakkında bilgi almak için linke tıklayın veya WhatsApp 0532 221 3007 den güncel kürtaj fiyat listesini isteyin. KÜRTAJ YASAKLARI KONUSUNDA HASTALARIN SORULARINI VE DOKTORUN CEVAPLARINI OKU - SENDE DOKTORA SORU SOR ( isim veya e-mail girmeniz gerekmez ) 2016 Nisan başı itibarı ile Türkiye'de kürtaj yasak mı sorusuna kapsamlı cevap vermeden önce çocuk aldırmayı düşünen hastalarımızın çok merak ettiği alakalı konularada yer vereceğimizi bildirelim, bunlar, kürtaj yasak mı 2016 yılı için yeni bir gelişme var mı, kürtaj fiyatları İstanbul'da ne kadardır, kürtaj yapan hastaneler hangileridir, İslam dininde kürtaj günah mıdır, kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar çocuk aldırılabilir, kürtaj ne kadar fiyatla yapılır, kürtaj kanununa göre evli bayanlar eşlerinden izin almadan bebek aldırabilirler mi, kürtaj yasası son durum nedir, kürtaj yasası ne zaman yürürlüğe girecektir, kanunlara göre kızlık zarı dikimi yasalmıdır, kürtaj yasası mecliste onaylandı mı, kürtaj yasası çıktı mı ? Gibi alt başlıklardır.

Kürtajın ülkemizde yasak olup olmadığına geri dönersek, halihazırda yürürlükte olan medeni kanun ve Türk ceza kanunu ilgili hükümlerine göre 10 haftayı geçmeyen gebeliklerde isteğe bağlı çocuk aldırmak, gebelik sonladırmak serbesttir, yani yasak değildir. Ama 10 haftayı aşan bir hamilelik altta yatan mazeret ne olursa olsun, hatta tecavüz sonucu gebe kalınmış olsa bile, gebe kalan kişi çocuk yaştada olsa suçtur. Bu noktada kürtaj yapan ve yaptıran aynı şekilde cezalandırılır.

Kürtaj'da eş rızası konusuda bu konuda kanuni boşluğa denk gelmiştir, medeni kanunda resmi nikahla evli bayanların kürtaj yaptırmak için eşlerinden izin almaları gerektiği yazarken Türk ceza kanununda bunun aksi haraket etmenin cezai yaptırımından bahsedilmemiştir, genel uygulama olarak biz jinekologlar evli bayanlarda eş rızası arıyoruz, zira kürtaj olan bayanların eşlerinin sonradan çıkartacakları sorunlara ayrılacak zamanınız yok.

Başkasından hamile kalan evli kadınlar için herhangi bir kanun maddesi yok, aslına bakarsanız onlarda resmi nikahlı eşlerinin izni ile kürtaj olabilirler görünüyor ama böyle bir izin almaya yeltenmek kadının güvenliğini tehlikeye atacağı için denemek bile yersiz olur kanaatindeyim. Biz jinekologlar bu tip vakaları kürtaj etmemeyi tercih ediyoruz ama teorik olarak gebeliğe sebep olan erkeğin imzası ile kürtaj yapılabileceği kanaatindeyim.

Kürtaj

Gebelik sonlandırma kanunları çerçevesinde çocuk aldırma konusunda genel tanımlamalar için kürtaj başlıklı yazımız tavsiye ederim.

Kürtaj yasası

Ülkemizde halen yürürlükte olan ve kanunlaşma ihtimali bulunan hukuki düzenlemeler hakkında bilgi almak için kürtaj yasası konulu yazımızı okuyun.

Kürtaj yasası son durum

Çocuk aldırma kanunları ile ilgili gelişmeleri ve kısıtlamaları incelemek için kürtaj yasası son durum başlıklı yazımız faydalı olacaktır.

Kürtaj fiyatları

2016 Nisan başı itibarı ile İstanbul'da geçerli olan gebelik sonlandırma ücretleri hakkında detayları okumak için kürtaj fiyatları başlıklı makaleme göz gezdirin, yada Bakırköy'deki muayenehanemizi telefonla arayabilir, WhatsApp üzerinden mesaj yazarak kürtaj fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Kürtaj Şile

İstanbul Şile ilçesi ve civarında kürtaj yapılan yerler ve kürtaj ücretleri bilgileri için kürtaj Şile başlıklı yazımızı okuyun.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Diploma ve Uzmanlık Belgesi
0212 227 5519 
0532 221 3007 
0542 215 7274 WhatsApp 
Haritada adres ve konum
İncirli Caddesi no:9/8 kat 2 Ceylan Apt. Bakırköy İstanbul ( Kemerburgaz Üniversitesi yanı , Kaymakamlığın az yukarısı, TEB bankası karşısı Bakırköy meydana çok yakınız )
Muayenehane resimleri
Metrobüs : İncirli durağında inip kaymakamlığa doğru yürüyünüz,
Vapur : Bakırköyde inip meydana yürüyün.
Uçak : Atatürk havalimanına taxi ile 10 dak. ( İstanbul dışından gelen hastalar yarım saatte işlemini yaptırıp aynı gün geri uçabilirler )
Şehirlerarası Otobüs : Esenler otogarından metro ile 10 dak. )
www.Twitter.com/jinekologdr
www.Facebook.com/kurtajfiyatlari
Jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com

Kürtaj yasak mı konusu için site kullanım kuralları


Yorumlar

  1. Hayirli Aksamlar Hocam. Benim ögrenmek istedigim bisey var kürtaj yasakmı acaba. Biz esimle yeni evlendik ve esim 6 haftalik gebe suanda. Durumumuzu göz önune alincada henuz erken oldugunu dusunduk ve kurtaj yoluna karar verdik. Sizin sistem yöntem nedir ve fiyat ortalama ne tutar. Maddi durumdan ötürü de pek iyi degilim bu yuzden rahatsiz ettim sizi.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Allahin size bahsettigi cana nasil kiyabilirsiniz? Bu kadarmi merrhamet duygusundan uzaksiniz..bi otutup dusunun

      Sil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evlilik dışı kürtaj fiyatları

Bekarlar kürtaj yaptırabilir mi ?