Kürtaj yasası

Kürtaj Yasası
2015 yılında yürürlükte olan kürtaj yasası ve gebelik sonlandırma ile alakalı diğer kürtaj kanunları çerçevesinde kaç haftaya kadar çocuk aldırılabilir , kürtajda yaş sınırı kaçtır , evli bayanların bebek aldırabilmeleri için eçlerinden izin almaları gerekir mi , bekar kızlar kürtaj yaptırabilir mi , tecavüz maduru bayanların yasal süreyü aşmış gebelikleri kürtajla sonlandırılabilir mi , vakum kürtaj nasıl yapılır , İstanbul'da kürtaj fiyatları ne kadardır, kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası kanama olur mu , kızlık zarı dikimi nasıl yapılır , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi kaç sene dayanır , kızlık zarı dikimi fiyatı nedir ? gibi akılınıza gelebilecek tüm jinekolojik ve obstetrik soruları bu yazımızda yanıtlıyoruz. Ayrıca konumuza paralel yapıda başka merak ettiğiniz ne varsa bizi arayın , telefonla veya WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz.
Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
İncirli caddesi No 9 Bakırköy İstanbul
0212 227 5519
0532 221 3007 WhatsApp
0542 215 7274

Kürtaj yasası

Ülkemizde 2015 yılı itibarı ile yürürlükte olan ve önceki yıllardan beri değişmeden geleduran kürtaj kanununa göre isteğe bağlı hamilelik sonlandırmada bazı yasal sınırlar konmuştur , bu kurallara göre 10 hafta kürtaj olabileceğiniz son noktadır , daha ileri bir hamilelik durumunuz varsa mazeretinizin ne olduğuna bakılmadan kürtajınız yasaklanmıştır  ve TCK ya görede hem size hemde kürtajı yapan doktora ağır hapis cezaları öngörülmüştür , dolayısı ile gebeliğe devam kararı veya kürtaj kararı alırken çok fazal gecikmeyin , yoksa doğurmak zorunda kalırsınız , hatta basında konu edilen tecavüz maduru bayanlar bile bbeeklerini doğurmak zorunda kalmışlardır , tek bir istisna gebelikten kaynaklanan sağlık durumunun anne hayatını tehlikeye atacağı durumlarda kurul kararı ile büyük gebelik kürtajına izin verilebilmesidir, ama böyle bir karar çıkarttırabilmeniz içöin gerçek sağlık sorunları yaşıyor olmanız şarttır.
Kürtaj yasası ayrıca yaş sınırlarıda koyar , mesela 18 yaşını doldurmadan kendi balınıza karar verip kürtaj olamazsınız , ancak anne veya babanızdan imzalı bir izin kağısı oplması gerekir , yada sizinle beraber gelmeleir şarttır. Yine ilginç bir kürtay kasa maddeside evli bayanlara eş rızarı şartıdır , eğer resmi nikahla evli iseniz ieşnizden kürtaj için izin almanız gerekiyor , ama resmi nikah olmaksızın , imama nikahlı , nışanlı , sözlü , sevgili , arkadaş gibi pozisyonda birinden gebe iseniz gebelik üzerinde onların yetkisi olamaz ve siz kendi başınıza karar alıp kürtaj olabilirsiniz. Yani 18 yaşını doldurmuş bakar bayanlar çocuk aldırmak için kimseden izin almazlar. Kürtaj kanunu hakkında az daha bilgi almak için :
 www.kurtajkanunu.com/2014/03/kurtaj-yasasi-2014.html yazımızıda okuyunuz.

Kürtaj fiyatları


2015 senesi Nisan 4 itibarı ile ve yakın geçmiş tarihlerde İstanbul Avrupa yakasında kürtaj fiyatları ortalama olarak ...tl civarından başlar. Kürtaj ücretleri genelde sabit değildir ve en iyi kürtaj doktorları tarafınca gebelik haftası kriter alınarak hesaplanır , bu durumda en küçük gebelik 4 haftalıktır ve en ucuz kürtajda 4 haftalıklara yapılır . Ama bir noktada gebelik haftası hesaplamasıdır , genelde birçok bayan cinsel ilişki zamanını gebeliğin başladığı milat olarak hesaplar ve ona gre hafta bilançosu yapar , doğru olansa son adet tarihinin ilk gününden itibaren gebelik haftası hesaplamaktır , ayrıca adet gecikmesi olan günden itibarende sayanlar var ve biiz arıyorlar ben 3 günlük hamileyim çift çizgi gebelik testim var diyorlar , aslında bunlar 4 hafta + 3 günlük gebe olduklarını bilmedikleri için 10 haftalık yasal süreci geçirme ihtimalleri yükselmektedir. Zira bize 9 haftalık gebe olarak gelen ama ultrasonda 11 haftalık çıkan ve kürtaj yapmayarak ağlaya ağlaya geri yolladığımız çok hasta oluyor. Kürtaj fiyatları hakkında güncel bilgi için :
www.kurtajbakirkoy.com/2015/03/kurtaj-fiyatlar.html sayfamızıda okuyunuz.


Kürtaj nasıl yapılır ?

İstenmeyen gebeliğe en ollmayacak zamanda yakalanan birçok bayan hummalı bir şekilde kürtaj nasıl yapılır araştırmasına girişir ve internette bulduğu jinekologları arar , makaleleri okur , en iyisi biz buraya en modern gebelik sonlandırma metodu olan vakum kürtajı yazalım ki aradığınız zmaan kolay bulasınız , gebelik haftasını tespit etmek her kürtajdan önce yapılması gereken olmazsa olmaz bir uygulamadır , zira kürtaj yasasına göre 10 hafgtayı aşan hamilelikleri o şekilde tespit eder ve geri göndeririz. Daha sonra rahim girişi yani portio uteri lokal anestezik ilaçlarla uyuşturulur , hegar bujisi aracığı ile collum dilatasyonu yapılır ve karmen kanülü collu uteri yani rahim kanalına yerleştirilir , vakum cihazı kanülün ucuna takılır ve negarif basınç verilerek gebelik mahsulu sıvı halde dışarı alınır. Vakum kürtaj uygulaması yaklaşık 10 dakika sürer ve sonrasında mutlaka utrasonla rahim içi taranır ve rahim içinde parça kalması gibi bir duruma izin verilmez. Kürtajın nasıl yapıldığına dair en güncel bilgiler için :
kurtaj-nasil-yapilir.com/2015/03/28/kurtaj-nasil-yapilir-canli-izle sayfamızıda okuyunuz.

Kürtaj sonrası


Çocuk aldırdıktan sonra , yani gebelik sonlandırdıktan sonra 10 gün kadar bazı konulara dikkat etmek çok önemlidir , mesela kürtyaj sonras cinsel ilişkiye girmek , deniz dalmak , havuza atlama veya dolu küvete oturmak gibi faaliyetlerde rahme su veya sıvı kaçısı sebebi ile uterus enfeksiyonu ihitimal söz konusudur , ama 10 günden sonra bu faalliyetleri yapabilirsiniz. Kürtaj sonrası yeniden hamile kalmak , yeniden çocuk yapmak gibi istekleriniz mutlaka olacaktır , bu konuda endişe etmeyin vakum kürtaj sizin doğurganlık kabiliyetizi etkilemez. Kürtajdan sonra ağrı ve kanama gibi istenmeyen etkiler pek olmaz , daha doğrusu vakum kürtaj çıktığından beri bu konulardan yakınna pek hastamız olmuyor. Kürtaj sonrası yeniden adet görmeye , regl olmaya ancak 40 gün sonra başlayacaklsınız , merak etmeyin bu çok normal.

Kızlık zarı dikimi

İstanbul'da ve Avrupa'nın büyük şehirlerinde kadın hastalıkları tıp dalında kürtaj nerdeyse bir asırdır en fazla yapılan cerrahi müdahaledir , ama son 10 yılda çocuk aldırma işeminin önemli bir rakibi olan kızlık zarı diktirme ameliyatları başa doğru tırmanışa geçmiştir, sadece bizim toplumda değil tüm dünyada bir bayanın saflığını ölçmede modası geçmez bir kriter olan kızlık zarı istenmeyen bir ilişki , zorla sahip olma veya önce rıza ile oplu daha sonra vazgeçilen ilişkiler sebebi ile bozulabilmekte ve yeni ilişkiler için bazı durumlara yeni bir kızlık zarına ihtiyaç hasıl olabilmektedir. İstanbul'da kızlık zarı diken en iyi doktorlar bu operasyonu genelde 2 farklı metodla gerçekleştirilir . Bunlarda en fazal tercih edilen ve en iyisi kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemidir , artık bekaret tamiri yaptırmak isteyen bayanların%90 lık bölümü kalıcı kızlık zarı diktirmeyi tercih ediyor , ama durumu acil olanlar ve birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girmesi gerekenler geçici kızlık zarı dikimi şeklindeki himenoplasti operasyonunuda tercih edebiliyor. Avrupa yakası İstanbul'da 2015 yılı için kızlık zarı dikimi fiyatı üç aşağı beş yukarı ortalama ....tl civarıdır. Kızlık zarı dikimi ile ailgili geniş bilgi için :
www.kizlikzaridiktiren.com/2015/03/kzlk-zar-diktirenler-var-m.html sayfamıza bir göz atınız.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı
İncirli cad No 9 Bakırköy İstanbul 
0212 227 5519
0532 221 3007 WhatsApp
0542 215 7274

Yorumlar

 1. Gebelik Belirtileri: Turgay Bey merhaba, bu saatte rahatsız ediyorum kusura bakmayın... Bugün kız arkadaşımın karın ağrısı şikayetiyle ve gebe olabilirim endişesiyle ultrason çektirdik ve raporda kist olduğu yazıyor fakat internette gebe bayanların ultrason sonuçlarına baktığımda çok benzerlik var Size ultrason sonucunu gönderiyorum bana bilgi verebilir misiniz ve fikrinize ihtiyacım var teşekkür ederim
  28 Eki 2014 00:31 - Gebelik Belirtileri:
  28 Eki 2014 08:50 - Gebelik Belirtileri: Günaydın hocam sizden cevap bekliyorum
  28 Eki 2014 08:55 - Op. Dr. Turgay Karakaya: over kisti
  28 Eki 2014 08:56 - Op. Dr. Turgay Karakaya: olabilir , resim alamıyorum
  28 Eki 2014 08:58 - Gebelik Belirtileri: Hocam mail adresiniz var mı oradan göndereyim
  28 Eki 2014 08:59 - Op. Dr. Turgay Karakaya: resimden bakmak yasak
  28 Eki 2014 09:03 - Gebelik Belirtileri: Hocam ona göre yanınıza gelicez birşey söyleyin
  28 Eki 2014 09:13 - Op. Dr. Turgay Karakaya: online resim değerlendirmem yasak
  28 Eki 2014 09:14 - Op. Dr. Turgay Karakaya: kist dediyse en sık yumurtalıktır
  28 Eki 2014 09:15 - Gebelik Belirtileri: Hocam dün geceden beri araştırıyorum gebelik kesesine çok benziyor sizi de anlıyorum yasak olduğu için teşhis koyamıyorsunuz ama bir baksanız ve gebelik kesesi olabilir mi onu söyleseniz
  28 Eki 2014 09:17 - Op. Dr. Turgay Karakaya: sağlık bakanlığı kısıtlıyor halkı yönlendirmeyin teşhis tahimi yasak
  28 Eki 2014 09:19 - Gebelik Belirtileri: Tamam hocam teşekkür ederim vaktinizi aldım
  28 Eki 2014 09:20 - Op. Dr. Turgay Karakaya: zaten her 2 durumdada jinekolog gerekir muayeneye gelin bence
  28 Eki 2014 09:22 - Gebelik Belirtileri: Tamam hocam kendisiyle bir durum değerlendirmesi yapıp ona göre geliriz
  28 Eki 2014 09:22 - Gebelik Belirtileri: İyi çalışmalar hocam
  28 Eki 2014 09:22 - Op. Dr. Turgay Karakaya: ok netlşirseniz randevu için yazın
  28 Eki 2014 09:24 - Gebelik Belirtileri: Tamam hocam

  YanıtlaSil
 2. Kürtaj Yasağı: Merhabalar.
  28 Eki 2014 11:54 - Op. Dr. Turgay Karakaya: merhaba
  28 Eki 2014 12:00 - Kürtaj Yasağı: Telefon numaraniza internet uzerinden ulastim .
  28 Eki 2014 12:00 - Kürtaj Yasağı: Musaitseniz bi konu hakkinda bilgi almak istiyorum
  28 Eki 2014 12:02 - Op. Dr. Turgay Karakaya: buyrun
  28 Eki 2014 12:04 - Kürtaj Yasağı: 18 haftalik hamileyim, bu hafta sonu nikahim vardi evlenecektik , 2 hafta önce nisanlim bi trafik kazasinda vefat etti. Bi sekilde bebekten kurtulmam lazim. Biraz arastirdim bu haftalarda kurtaj yapilmiyormus , ilacla dusuge yonelmis herkes , ne kadar dogru buluyorsunuz bu yontemi ve siz ilgileniyor musunuz bu konuyla
  28 Eki 2014 12:10 - Op. Dr. Turgay Karakaya: mümkün değil maalwsef
  28 Eki 2014 12:10 - Kürtaj Yasağı: Verebilceginiz hic bi tavsiye yok mu 
  28 Eki 2014 12:10 - Op. Dr. Turgay Karakaya: yok
  28 Eki 2014 12:10 - Kürtaj Yasağı: Tesekkurler.

  YanıtlaSil
 3. Kürtaj: Turgay bey
  28 Eki 2014 19:51 - Op. Dr. Turgay Karakaya: buyrun
  28 Eki 2014 19:51 - Kürtaj: Iyi aksamlar size bir sorun olacak
  28 Eki 2014 19:51 - Op. Dr. Turgay Karakaya: tabi
  28 Eki 2014 19:53 - Kürtaj: Ben bir kadnla ilişkiye girdim hamile kaldi kendisi evli kürtaj yaptrmamz gerekiyor eş izni gerekiyormus bu imkansz ne yapabikiriz
  28 Eki 2014 19:54 - Op. Dr. Turgay Karakaya: haftası nedir
  28 Eki 2014 19:57 - Kürtaj: 4 hafta
  28 Eki 2014 19:58 - Op. Dr. Turgay Karakaya: bayanla beraber gelin yüzyüze konuşalım çözüm için

  YanıtlaSil
 4. Zevk Suyu İle Gebelik: Günaydın doktor bey
  29 Eki 2014 10:08 - Zevk Suyu İle Gebelik: size sormak istediğim ve danışmak istedim bazı konular var
  29 Eki 2014 10:25 - Op. Dr. Turgay Karakaya: tabi
  29 Eki 2014 10:31 - Zevk Suyu İle Gebelik: ben bi kizla ilişkiye girdim kiz 18 yasinda olduğunu soyledi kizla iliskiye girdik fakat içine bosalmadm cikartimda benden 1 dk sonra bi sıvı geldi sanirim ondanda emin degilim biz devam ettik daha sonra bir gün geçti içime kurt düştü ve ben gittim ertesi gün hapı ella aldm kiza icirdim . fakat kiz bana yalan atmış kiz 15 yasinda orta okul ogrencisi boyle bir durumda hamile kalma ihtimali varmidr
  29 Eki 2014 10:31 - Zevk Suyu İle Gebelik: zevk suyu olabilir benden gelen
  29 Eki 2014 10:32 - Zevk Suyu İle Gebelik: ama 24 saat içinde ertesi gün hapı icirdim ne olur ne olmaz diye
  29 Eki 2014 10:32 - Zevk Suyu İle Gebelik: Test ne zaman kaç gün icinde yapsak belli olur
  29 Eki 2014 10:33 - Zevk Suyu İle Gebelik: yada hamile kalma ihtimali varmı
  29 Eki 2014 10:33 - Zevk Suyu İle Gebelik: beni aydinlatin lütfen uyuyamiyoeum bile
  29 Eki 2014 10:34 - Zevk Suyu İle Gebelik: kizin yaşı küçük bir de
  29 Eki 2014 10:34 - Zevk Suyu İle Gebelik: Eğer böyle bir sey cikarsa kürtaj yaptirmamiz lazim
  29 Eki 2014 10:39 - Op. Dr. Turgay Karakaya: adet gecikmesi olursa gebelik olabilir
  29 Eki 2014 10:42 - Zevk Suyu İle Gebelik: ama doktor bey
  29 Eki 2014 10:42 - Zevk Suyu İle Gebelik: hapin yan etkiside adet gecikmesi
  29 Eki 2014 10:42 - Zevk Suyu İle Gebelik: baş ağrısı
  29 Eki 2014 10:43 - Zevk Suyu İle Gebelik: eczanecinin kendi soyledi
  29 Eki 2014 10:43 - Zevk Suyu İle Gebelik: adeti gecikirse korkma hapin yan etkisi o herkesten gelen şikayet o dedi
  29 Eki 2014 10:43 - Zevk Suyu İle Gebelik: hemde 10 gün içinde test yapsak cikarmi
  29 Eki 2014 10:46 - Zevk Suyu İle Gebelik: ?
  29 Eki 2014 10:59 - Zevk Suyu İle Gebelik: 

  YanıtlaSil
 5. Gebelik Testi: İyi gunler doktor
  29 Eki 2014 14:14 - Op. Dr. Turgay Karakaya: buyrun
  29 Eki 2014 14:19 - Gebelik Testi: Hocam sevgilimle ayin 10 unda iliskiye girdik bugun eczaneden dogum.kontrol testi al.diyir
  29 Eki 2014 14:19 - Gebelik Testi: diyor
  29 Eki 2014 14:19 - Gebelik Testi: sizce olabilir.mi?
  29 Eki 2014 14:19 - Gebelik Testi: ayin 1 inde ilk adetini oldu
  29 Eki 2014 14:23 - Op. Dr. Turgay Karakaya: adet gecikmesini bekleyin
  29 Eki 2014 14:24 - Gebelik Testi: 20 gunde bir.oluyo diyor bende
  29 Eki 2014 14:24 - Gebelik Testi: test almaya gidicem birazdan
  29 Eki 2014 14:30 - Gebelik Testi: Sizce olma ihtimali var mi?
  29 Eki 2014 14:31 - Op. Dr. Turgay Karakaya: test için 1 hafta daha bekkeyin
  29 Eki 2014 14:32 - Gebelik Testi: Tamam hocam sagolun
  29 Eki 2014 14:32 - Gebelik Testi: bide bursada var mi tanidiginiz
  29 Eki 2014 14:32 - Gebelik Testi: eger bi ihtimal.kurtaj icin
  29 Eki 2014 14:32 - Op. Dr. Turgay Karakaya: yok
  29 Eki 2014 14:33 - Gebelik Testi: Tamam hocam sagolun
  29 Eki 2014 14:33 - Gebelik Testi: rahatsiz ettim

  YanıtlaSil
 6. Kürtaj Yasası: S.a
  29 Eki 2014 06:48 - Op. Dr. Turgay Karakaya: a s
  29 Eki 2014 14:48 - Kürtaj Yasası: Hocam bir şey sorabilirmiym
  29 Eki 2014 14:48 - Op. Dr. Turgay Karakaya: buyrun
  29 Eki 2014 14:49 - Kürtaj Yasası: Hcam 19 yasnda bekar bi arkadasm var kendisj hamile klmis 5 aylik olmus bebek bunu aldirabilur mi
  29 Eki 2014 14:50 - Op. Dr. Turgay Karakaya: hayır
  29 Eki 2014 14:50 - Kürtaj Yasası: Nasl olacak hocam tani bu drmn ailesinin ogrenmemesi lqzm
  29 Eki 2014 14:51 - Kürtaj Yasası: Batumda aliyolarmis dogru mu
  29 Eki 2014 14:51 - Op. Dr. Turgay Karakaya: bilmiyorum
  29 Eki 2014 14:52 - Kürtaj Yasası: Hocam alabilecek kimse yok mu gercekten zor drmda yani para srn deil
  29 Eki 2014 14:55 - Kürtaj Yasası: .
  29 Eki 2014 14:55 - Kürtaj Yasası: Onereceginiz kimse yok mu
  29 Eki 2014 14:56 - Op. Dr. Turgay Karakaya: çare yok
  29 Eki 2014 14:56 - Kürtaj Yasası: Cytotec icse ne olur
  29 Eki 2014 14:57 - Kürtaj Yasası: Bebegi anne karnnda öldürecek bi ilac var mi
  29 Eki 2014 14:59 - Kürtaj Yasası: .
  29 Eki 2014 15:00 - Op. Dr. Turgay Karakaya: yok
  29 Eki 2014 15:01 - Kürtaj Yasası: Tm ........

  YanıtlaSil
 7. Adet Gecikmesi: Merhaba soru sorabilirmiyim. 2 haftadır kafama göre tahlil falan yaptırmadan demir hapı kullanmaya başladım.bağırsaklarım bozuldu adetim de nerdeyse 1 hafta gecikti (evli değilim) hiç olmazdı gecikme. Hapdan olabilir mi ?
  29 Eki 2014 21:10 - Op. Dr. Turgay Karakaya: gebelik testi yapın

  YanıtlaSil
 8. 29 Eki 2014 21:25 - Kürtaj Fiyat: Mreba
  29 Eki 2014 21:29 - Op. Dr. Turgay Karakaya: merhaba
  29 Eki 2014 21:30 - Kürtaj Fiyat: Kusura bakmayin rahTsiz ettim biraz once sozlum aramisti sizi
  29 Eki 2014 21:30 - Kürtaj Fiyat: Kurtaj hapi icin
  29 Eki 2014 21:34 - Op. Dr. Turgay Karakaya: yasak hap
  29 Eki 2014 21:35 - Kürtaj Fiyat: Peki kurtajin.fiyati nedir
  29 Eki 2014 21:37 - Kürtaj Fiyat: Tskler doktor bey

  YanıtlaSil
 9. - Kürtaj Sonrası: Hocam iyi gunler . Az once internetteki blogunuzdan aldim numaranizi zor durumdayiz yardiminiza ihtiyacimiz var
  30 Eki 2014 10:34 - Op. Dr. Turgay Karakaya: buyrun
  30 Eki 2014 10:35 - Kürtaj Sonrası: Kiz arkadasim gebe durumda 2 farkli test yaptik
  30 Eki 2014 10:35 - Kürtaj Sonrası: Poztif sonuc
  30 Eki 2014 10:35 - Kürtaj Sonrası: Biz
  30 Eki 2014 10:35 - Kürtaj Sonrası: Agrida ikamet ediyoruz
  30 Eki 2014 10:35 - Kürtaj Sonrası: Zaman gecmeden yardim istiyoruz
  30 Eki 2014 10:36 - Kürtaj Sonrası: Ben ve kiz arkadasim 30 yasimizdayiz . Olgun bireyleriz ama toplum ve aile yapisi malum turkiyedeyiz
  30 Eki 2014 10:36 - Op. Dr. Turgay Karakaya: istanbuldayız
  30 Eki 2014 10:36 - Kürtaj Sonrası: Bize yardim edebilirmisiniz
  30 Eki 2014 10:37 - Kürtaj Sonrası: Evet adresinizi okuduk
  30 Eki 2014 10:37 - Kürtaj Sonrası: Saglikli irtibat icin arayadabilirim
  30 Eki 2014 10:38 - Kürtaj Sonrası: yada yakin cevrede bir tanidiginiz varsa onada yonlenebiliriz
  30 Eki 2014 10:38 - Kürtaj Sonrası: Enson care istanbula gelecegiz
  30 Eki 2014 10:42 - Kürtaj Sonrası: ?
  30 Eki 2014 11:01 - Kürtaj Sonrası: Tamam gocam tesekkur ederiz en kisa zamanda sizi arayacagiz
  30 Eki 2014 11:07 - Op. Dr. Turgay Karakaya: ok

  YanıtlaSil
 10. 30 Eki 2014 15:01 - Bekar Kürtaj: İyi gunler musaitseniz bisey sorucam ?
  30 Eki 2014 15:09 - Op. Dr. Turgay Karakaya: buyrun
  30 Eki 2014 15:10 - Bekar Kürtaj: Kiz arkadasim hamile ve bekariz kurtaj yapilmasi icin bi engel var mi ve fiyati nedir
  30 Eki 2014 15:12 - Op. Dr. Turgay Karakaya: yaşı?
  30 Eki 2014 15:13 - Bekar Kürtaj: 21
  30 Eki 2014 15:17 - Op. Dr. Turgay Karakaya: engel yok
  30 Eki 2014 15:17 - Op. Dr. Turgay Karakaya:.. tl den başkar haftaya göre artar
  30 Eki 2014 15:19 - Bekar Kürtaj: Tesekkurlee
  30 Eki 2014 15:19 - Bekar Kürtaj: R
  30 Eki 2014 15:22 - Op. Dr. Turgay Karakaya: ok

  YanıtlaSil
 11. Düşük Hapı: Abi iyi gunler
  23 Şub 10:50 - Jinekolog Operatör Doktor: Buyrun
  23 Şub 10:51 - Düşük Hapı: Abi ilac icin msj atmistim onun da satisini satisini yapmiyomusunuz
  23 Şub 11:27 - Jinekolog Operatör Doktor: Çok tehlikeli ve yasak.. en sağlıklısı vakumla alıyoruz

  YanıtlaSil
 12. Düşük Hapı: Abi iyi gunler
  23 Şub 10:50 - Jinekolog Operatör Doktor: Buyrun
  23 Şub 10:51 - Düşük Hapı: Abi ilac icin msj atmistim onun da satisini satisini yapmiyomusunuz
  23 Şub 11:27 - Jinekolog Operatör Doktor: Çok tehlikeli ve yasak.. en sağlıklısı vakumla alıyoruz

  YanıtlaSil
 13. Sayın hocam nişanlıyım düğünümuzu bir yıl sonra yapmaya karar verdik fakat yaptığım testler farklı markalar olup pozitif çıktı yalnız ne ailem ne nişanlım ne de ben annelik için hazır değilim şu an için evlenmemiz mümkün değil kürtaj olmak istiyorum bu konu da kararlıyım lütfen bana yardımcı olun saygılar

  YanıtlaSil
 14. Vajinoplasti Ameliyatı: Günaydın hocam ben erzincanda yazıyorum. .numaranızı internetten buldum..vajinoplasti ameliyati ucreti ve ameliyat sonrası iyileşme süreciyle ilgili bilgi rica edecektim..malum başka şehirden geleceğim. .aynı gün içinde taburcu olup yola çıkabilir miyim..yoksa bi gece müşahade de kalmam gerekir mi
  11 10 2015, 11:38 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 1 saat sürer ve yürür gidersiniz. Seyahat sıkıntı olmaz
  11 10 2015, 11:39 - Vajinoplasti Ameliyatı: Tsk ederim..okuyacagim..iyi çalışmalar hocam

  YanıtlaSil
 15. Hocam ben kürtaj yasasından dolayı düşük hapı satın almak istiyorum adiyamandan msj atıyorum imam nikahli evliyim eşim evli olduğu için bosanamiyo eşinden ve bu durumu birtek annem biliyo başka hiç kimse yok ben eşim den ayrılcam çünkü bi geleceğimiz yok düşük hapı satın almak istiyorum burda bulamıyorum lütfen bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz adetim 23 gün geçti lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz hocam
  31 03 2016, 08:01 - .: Normalde çok istiyodum bebeğimin olmasını ama bu şekil bir geleceğimiz yok imam nikahla nereye kadar çok pismanim bu hapı nasil satın alabilirim bana lütfen yardımcı olurmusunuz
  31 03 2016, 08:54 - Jin op dr turgay karakaya: Haplar yasaklandı.. kürtaj yapıyorız
  31 03 2016, 08:54 - .: Anladım hocam tesek ederim ama ben adiyamndayim iyi günler dilerim
  31 03 2016, 08:55 - Jin op dr turgay karakaya: Ok

  YanıtlaSil
 16. Hocam 12+5 gunluk hamileym fakat ikili taramada bebegimde farkli sekillerde anomaliler tespit edildi cvs yapildi sonuc 20 gun sonra cikacak %99 alinmali dendi fakat cvs sonucu bekleniyor prosedur geregi yaklasik 16 haftada olacak sorum su suni sanciyla mi yoksa lokal ya da genel anestezi ile mi tahliye olacak hangisi mumkun

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj yasak mı ?

Evlilik dışı kürtaj fiyatları

Bekarlar kürtaj yaptırabilir mi ?